Stavebnice školám

Podpora polytechnického vzdělávání a propagace stavebnictví na základních školách.

Sdružení pro výstavbu silnic za podpory členských firem zakoupilo kreativní stavebnice Teifoc, které budou prostřednictvím středních průmyslových škol poskytnuty základním školám. Stavebnice je vhodná především do pracovních skupin a žákům mimo jiné pomohou rozvíjet trpělivost, kreativitu, jemnou motoriku a také kolektivní spolupráci.

Stavebnice budou věnovány vybraným středním průmyslovým školám. Jedná se o školy stavebními obory (především stavební školy, které vyučují obor dopravní stavby). Zároveň se z větší části jedná o školy, se kterými Sdružení pro výstavbu silnic již dříve úspěšně spolupracovalo a které projevují o další spolupráci zájem. Tyto školy předají stavebnice jimi vybraným základním školám. Do projektu je aktuálně zapojeno 10 středních průmyslových škol.

Osobní předání za účasti zástupce Sdružení, případně některé společnosti, která aktivitu podpořila, případně prostřednictvím krajských manažerů SPS v ČR. SPS v ČR již tuto aktivitu realizuje v některých krajích a projekt by tak byl doplňkem těchto aktivit se zaměřením na dopravní stavby.

Základní školy, kterým byly stavebnice předány, se mohou zúčastnit soutěže. Výhrou je stavebnice Veselé mosty, jejíž jednotlivé díly umožňují vytvořit 14 modelů různých mostních konstrukcí, které napodobují existující mosty.

Více informací na: www.cestacz.cz

Projekt Stavebnice školám podpořily spolu se SPS v ČR a CACE společnosti:
Colas CZ, a.s.
EUROVIA CS, a.s.
M - SILNICE a.s.
METROSTAV a.s.
SaM silnice a mosty a.s.
STRABAG a.s.
SWIETELSKY stavební s.r.o.