Sdružení pro výstavbu silnic

Sdružení pro výstavbu silnic vzniklo 1. dubna 1981. V současné době má 48 členů, z toho 2 čestné (ČVUT v Praze, FSv, katedra silničních staveb a VUT v Brně, FAST, Ústav pozemních komunikací). Členské organizace se zabývají výstavbou, rekonstrukcemi a údržbou dálnic, silnic, mostních objektů a souvisejících staveb. Část členských firem se zabývá projektováním dálnic a silnic, inženýrskou a poradenskou činností v oboru silničního stavitelství, činností silniční laboratoře, výrobou a prodejem stavebních materiálů, výrobků, strojů a zařízení včetně potřebné servisní činnosti.

Aktuálně

Startuje 8. ročník ankety Nejhorší díra republiky

Dne 16. 4. 2018 odstartoval v pořadí již 8. ročník ankety o Největší díru republiky. Zároveň byla také udělena cena Nejaktivnější kraj za rok 2017 - nejvíce nahlášených výmolů loňský rok opravil Středočeský kraj.

Výmoly.cz a nadace pojišťovny Generali vyhlašují pod záštitou BESIP již 8. ročník motoristické ankety Nejhorší díra republiky. Prostřednictvím portálu Výmoly.cz pomáhají motoristé silničářům monitorovat stav českých silnic. Upozorňují na výtluky či celé úseky, které je nejen po zimě potřeba opravit. Data od veřejnosti v rámci projektu Výmoly.cz putují přímo k odpovědným silničářům. Díky jejich aktivnímu přístupu se dosud podařilo opravit téměř polovinu z více než 8 800 nahlášených výtluků. 

"Bezpečnost silničního provozu není jen chování řidičů, ale také kvalita silnic, po kterých jezdíme. Už čtvrtým rokem proto pomáháme krajům opravit stovky kilometrů jejich silnic a mostů. Doposud jsme z úspor věnovali na silnice II. a III. třídy bezmála 11 miliard korun a další čtyři dostanou kraje letos," uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Veřejnost na webové stránce www.vymoly.cz nebo přes aplikaci Výmoly 2 může nejen hlásit výtluky, ale také hlasovat pro ty nejhorší úseky nebo konkrétní díry na vozovce. A to až do 31. 7. 2018. Výmoly.cz obohatí i letos novinka. Pro ty z motoristů, kteří nemohou z různých důvodů sami hlásit nebezpečné silniční úseky přímo prostřednictvím responzivního webu nebo mobilních aplikací, zřídili autoři projektu Výmoly.cz speciální telefonní linku. Na ní bude možné výtluky a nebezpečné silniční úseky hlásit osobně. Tipy na nebezpečné výmoly a silniční úseky jde hlásit od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00 hodin na telefonním čísle 703 392 737. Po zbylou dobu lze úsek nahlásit přes záznamovou službu. Operátoři následně zajistí zařazení úseku do databáze a případnou aktualizaci o fotografii a další potřebné údaje.

Nahlášené a opravené výmoly v roce 2017

Výmoly - Nahlášené a opravené výmoly v roce 2017

Ke stažení

TZ GENERALI & VYMOLY.CZ 16042018 - Startuje anketa nejhorsi dira republikyArchiv novinek